Sun Family Club
вул. Бульварно-Кудрявска, 24, Киев.
Телефон: 0-800-30-29-29
укр
Русский English
меню

Як уникнути проблем зі здоров'ям туристам, які виїжджають за кордон

Як уникнути проблем зі здоров'ям туристам, які виїжджають за кордон

Найпопулярнішими закордонними туристичними напрямками для українців є Туреччина, Єгипет, Греція, Іспанія, Таїланд. Через зміну клімату, продуктів харчування, флори, фауни туристи нерідко хворіють. Лідерами «туристичних» хвороб є: діарея, лихоманка, сонячні опіки, а також інфекції, що передаються комахами і кліщами, ГРВІ, пневмонії та інші захворювання респіраторної системи. Медицина подорожей вивчає проблеми туристів зі здоров'ям, а головне, підказує, як їх уникнути.

Як правильно зібрати аптечку в подорож

Куди б Ви не подорожували, вам можуть стати в нагоді такі препарати:

— Протизапальні (жаропонижуючі) препарати: парацетамол (панадол), нурофен (німесіл, ібупрофен). Їх застосовують при підвищеній температурі тіла, перегріванні. Одночасно рекомендовано пити багато води. Ці препарати з обережністю варто приймати людям, що страждають серцево-судинними захворюваннями, захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Парацетамол і нурофен також відносяться до знеболюючих препаратів, їх можна застосовувати і при сонячних опіках. Однак, якщо виникла біль, приймати їх краще тільки після призначення лікаря. Інакше можна стерти клінічні прояви, наприклад, апендициту.

Препарати, які містять травні ферменти: панкреатин (креон, мезим форте): панкреатин (креон, мезим форте). Вони потрібні для адаптації організму до нової їжі. Причому навіть якщо поїздка запланована не в екзотичні країни. Ці препарати також можна використовувати при діареї (проносі) і переїданні.

— Cорбенти: атоксил (смекта, ентеросгель). Їх застосовують при харчових отруєннях, переїданні, розвитку різних алергічних реакцій. Необхідно врахувати, що їх прийом повинен бути ізольованим, в проміжках між прийомами їжі і інших лікарських препаратів (не раніше ніж через 1,5 години до / після їжі або прийому інших медикаментів).

— Антидіарейні препарати: імодіум (лоперамід). Їх застосовують при діареї (проносі).

— Протиалергічні препарати: лоратадин (цетрин, еріус). Вони особливо потрібні людям з несприятливим алергічним анамнезом (різного виду алергії на харчові продукти, рослини і т. д.). Їх застосовують при вираженій шкірній реакції на укуси комах, воду, харчові продукти, рослини. Крім того, антигістамінні препарати допомагають при морської хворобі і сонячних опіках.

— Лейкопластир. Він потрібен для профілактики розвитку інфекцій при мозолях, потертостях, дрібних ударах і ранах.

— Антисептик октенисепт, який використовують для знезараження тканини при ранах, порізах. Також він прискорює загоєння.

Загальні рекомендації

— Під час поїздки в південні країни в перші дні не рекомендується активно загоряти. Особливо обережними потрібно бути людям зі світлою шкірою, вагітним, маленьким дітям, літнім, а також тим, у кого багато родимок. Потрібно користуватися кремами та лосьйонами від засмаги з високим фактором захисту від сонця. Загоряння може привести не тільки до опіків, але і до раку шкіри. Якщо все ж трапився сонячний опік, допоможуть знеболюючі та антигістамінні препарати, а також зволожуючий крем.

— Рекомендовано мати з собою в салоні літака, автобусу або автомобіля легку куртку або шарф, які зменшать контраст температури зовнішнього середовища, і ви не переохолодитесь від кондиціонера.

Необхідно пам'ятати про особисту неспецифічну профілактику малярії в країнах ендемічних до малярії. Для цього за наявності комарів:

  • одягатися в щільний, максимально закритий одяг світлих тонів при виході з будинку після заходу сонця;
  • на відкриті ділянки тіла наносити репеленти (засоби від укусів комарів);
  • подбати про наявність протимоскітної сітки в приміщенні для сну, застосовувати електричні фумігатори;
  • перед сном обробляти приміщення інсектицидними аерозолями;
  • хіміопрофілактика малярії проводиться спеціальними препаратами (більш детальну інформацію про дозування і схему прийому протималярійних препаратів можна отримати у лікаря інфекціоніста, терапевта).

— За наявності хронічних захворювань, алергії або вагітності перед поїздкою обов'язково потрібно проконсультуватися у профільного спеціаліста. Він може скорегувати терапію і взагалі дати рекомендації, як себе вести в новому кліматі.

Ставтеся уважно до свого організму: не переохолоджуйтеся, не перегрівайтеся, не переїдайте, будьте обережні з прийомом алкоголю і ваш відпочинок буде комфортним!

Щасливої подорожі!

Лариса Семендяєва, лікар-терапевт медичної клініки «Доктор Сем»

Найпопулярнішими закордонними туристичними напрямками для українців є Туреччина, Єгипет, Греція, Іспанія, Таїланд. Через зміну клімату, продуктів харчування, флори, фауни туристи нерідко хворіють. Лідерами «...

0/ 5stars
Coral Travel рекомендує
Белек
Xanadu Resort
Xanadu Resort
Схожі статті