Sun Family Club
вул. Бульварно-Кудрявска, 24, Киев.
Телефон: 0-800-30-29-29
укр
Русский English
меню

Як зробити закордонний паспорт дитині

Як зробити закордонний паспорт дитині

Подорожі нарешті повертаються в наше життя, отже, ми знову можемо всією сім'єю відправитися в довгоочікувану відпустку. Але не поспішайте бронювати тур або брати квитки на літак, якщо у вашої дитини (навіть коли йому всього 1 рік) немає закордонного паспорта.

Как сделать загранпаспорт ребенку

Як оформити цей важливий документ, який дозволить вам подорожувати з малюком по всьому світу? Головне - не відкладати вирішення цього питання на останній момент. Адже для оформлення закордонного паспорта навіть за прискореною процедурою, що коштує дорожче за звичайну, знадобиться час. 

Як оформити закордонний паспорт дитині: перелік необхідних документів

Как сделать загранпаспорт ребенку

Раніше, щоб мати можливість перетнути кордон з дитиною, досить було внести його ім'я в свій закордонний паспорт. Зараз останній необхідний навіть немовлятам. 

Для оформлення дитячого закордонного паспорта знадобляться наступні юридичні документи:

 • оригінал і копія свідоцтва про народження;
 • заява-анкета одного з батьків (заповнювати її необхідно на місці). Якщо ви користуєтеся послугами посередників, потрібно оформити нотаріально завірений примірник такої анкети від одного або обох батьків;
 • копія паспорта другого з батьків, якщо документи подає один з них;
 • згода другого з батьків на оформлення дитячого закордонного паспорта. Такий підтверджуючий документ знадобиться матерям / батькам, які виховують дитину без участі другої сторони. Якщо другого з батьків немає, потрібно буде підтвердити даний факт, надавши свідоцтво про смерть або документ про позбавлення батьківських прав, визнання безвісно відсутнім або недієздатним, або виписку з Держреєстру актів цивільного стану про народження із зазначеними відомостями про батька «зі слів матері»;
 • довідка, в якій вказана реєстрація українського громадянства дитини, якщо в його свідоцтві про народження зафіксовано, що один з батьків - іноземець.

Тому з батьків, хто буде подавати документи на оформлення дитячого закордонного паспорта, необхідно мати з собою свій паспорт.

Біометричний паспорт дитини дозволяє йому в супроводі батьків або з їх згоди безперешкодно відвідувати всі держави світу. Після введення безвізового режиму для в'їзду в країни Шенгенської угоди не знадобиться навіть оформляти візу. Але варто нагадати, що з собою потрібно буде взяти свідоцтво про народження вашого сина чи доньки, яке перевіряють українські прикордонники.

Як зробити дитині закордонний паспорт: особливості фотографування

Для початку зазначимо: йти, як раніше, в ательє, щоб зробити фото, сьогодні не потрібно. Не варто також надмірно переживати з приводу вибору відповідного одягу, оскільки практично весь знімок буде займати зображення обличчя.

Как сделать загранпаспорт ребенку

До фотографії для закордонного паспорта висувають досить суворі вимоги. Тому дівчаток і хлопчиків знімають там, де оформляють документи для виїзду за кордон. Винятки роблять лише для дітей молодше 12 років, які зазнають труднощів при фотографуванні.

Не переживайте: в центрах, де оформляють документи, панує дружня атмосфера і працюють справжні професіонали. Фотограф зуміє заручитися підтримкою вашої дитини і він із задоволенням буде позувати.

Якщо ви все ж таки вирішите зробити знімок для закордонного паспорта заздалегідь, обов'язково ознайомтеся з нижченаведеними вимогами:

 • на фото повинно бути відображено відкрите обличчя з прибраними волоссям. Якщо вони у дитини довгі, зберіть їх в хвостик або заколіть;
 • не одягайте сина / доньку в світлий одяг. Вона має властивість затемнювати обличчя, а його має бути чітко видно;
 • 70% площі такого фото повинне займати обличчя;
 • розмір знімка - 10х15 см;
  у зображення повинні бути чіткі контури і білий фон. Також на подібному знімку не місце ніяким стороннім предметам.

Як оформити закордонний паспорт на дитину: ціна питання

Как сделать загранпаспорт ребенку

Вартість оформлення закордонного паспорта залежить від того, будуть їм займатися співробітники територіального підрозділу міграційної служби або ДП «Документ», а також від термінів даної процедури. Міграційна служба надає подібну послугу за 682 грн, ДП «Документ» - за 1094 грн.

Якщо ви хочете оформити дитячий закордонний паспорт за 7 робочих днів, доведеться заплатити дорожче. Послуги співробітників міграційної служби обійдуться в 1034 грн, фахівців ДП ​​«Документ» - в 1446 грн.

Куди краще звернутися? Якщо ви плануєте оформляти паспорт не в туристичний сезон, то можна спокійно вирушати в територіальний підрозділ міграційної служби. У цей період там, як правило, немає великих черг. Якщо хочете вирішити все максимально швидко, зверніться в один з центрів ДП ​​«Документ». У будь-якому випадку пам'ятайте: за один робочий день розглянутий документ ніхто не встигне зробити, тому про його наявності потрібно подбати завчасно.

Щоб забрати дитячий закордонний паспорт, присутність дитини до 12 років не потрібно. За документом може прийти батько або мати, пред'явивши свій паспорт і свідоцтво про народження сина / доньки. Якщо хлопчикові / дівчинці вже виповнилося 12 років, йому / їй доведеться прийти для сканування відбитків пальців.

Як оформити паспорт дитині для навчання за кордоном

Багато, зрадівши безвізу, вирішили, що тепер можна легко відправляти дітей вчитися за кордон. Це не зовсім так. Безвіз дає право відвідувати країну лише з туристичною метою на певну кількість днів. Для роботи, навчання або постійного проживання знадобляться спеціальні візи. Це вимога зафіксована у відповідних постановах урядів країн Шенгенської зони.

Как сделать загранпаспорт ребенку

Але є певні нюанси. Зрозуміло, закордонний паспорт, чий термін дії не закінчується під час поїздки, дитині знадобиться в будь-якому випадку. Але, скажімо, для короткострокового навчання (наприклад, в літньому мовному таборі) віза не потрібна. Досить буде чинного паспорта і дозволу батьків на виїзд з країни.

Пам'ятайте про головне правило для безвізових мандрівників: кожні 180 днів такої турист зобов'язаний більше 90 діб перебувати поза територією Шенгенської зони. Отже, якщо дитяча освітня програма вписується в ці часові рамки, візу оформляти не доведеться. В іншому випадку знадобиться спеціальний студентський дозвільний документ. Він називається «довгострокова віза з метою навчання» або «тимчасову посвідку на проживання з метою навчання».

Що знадобиться конкретно у вашому випадку, варто уточнити в консульстві або у керівників програми, які відправляють студентів на навчання за кордон. Знову ж, з'ясувати і утрясти всі питання такого роду краще заздалегідь.

Як отримати закордонний паспорт дитині: що знадобиться для перетину кордону України

Правила перетину кордону для дітей практично не відрізняються від аналогічних правил для дорослих. І хоча зараз Європейський Союз ввів безвіз для українців, на кордоні вас можуть попросити надати документи, що підтверджують мету і умови перебування в країні, ваше фінансове забезпечення.

Как сделать загранпаспорт ребенку

Українські прикордонники вимагають свідоцтво про народження дитини, особливо, якщо у батьків різні прізвища. Крім того, сина / доньку можуть розпитати про те, де він / вона живе, як звуть його / її батьків і куди хлопчик / дівчинка прямує. Також будьте готові до того, що при митному огляді сина / доньку можуть обшукувати на предмет наявності заборонених до перевезення речей.

Якщо дитині виповнилося 16 років, вона може подорожувати самостійно. Для хлопчиків / дівчаток молодшого віку супровід дорослих обов'язково.

Якщо з дитиною не їдуть і мама, і тато, то необхідно нотаріально завірений дозвіл від обох, якщо з сином / дочкою їде третя особа, або того з батьків, хто не їде з хлопчиком / дівчинкою. Така згода від одного з батьків не потрібна, якщо:

 • він позбавлений громадянства або не є громадянином України. Про це повинен бути запис у свідоцтві про народження;
 • він помер. В такому випадку з собою необхідно мати оригінал або нотаріально завірену копію свідоцтва про смерть;
 • його позбавили батьківських прав. У цьому випадку буде потрібно взяти з собою оригінал або нотаріально засвідчену копію рішення суду;
 • він визнаний зниклим безвісти. В даному випадку потрібно буде пред'явити оригінал рішення суду або його копію, яку потрібно буде нотаріально завірити;
 • дитина подорожує з матір'ю-одиначкою і її статус документально підтверджуютьсяржден;
 • над дитиною встановлено опіку однієї особи, підтверджено документально.

Варто відзначити, що переводити ці документи на англійську або мову країни призначення не потрібно, оскільки вони цікавлять саме українських прикордонників, які повинні перешкоджати вивезенню дітей без згоди їхніх батьків. Тому обов'язково зберіть всі необхідні папери, інакше навіть при наявності закордонного паспорта сина / дочку можуть не випустити з країни.

Як отримати закордонний паспорт на дитину: вік має значення

Існують чотири види дитячих закордонних паспортів. Мова про документі для дітей з:

 • народження і до 12 років;
 • 12 до 14 років;
 • 14 до 16 років;
 • 16 років.

Дітям до 12 років не потрібно здавати відбитки пальців, але при цьому їх документ також вважається біометричним і дає право на безвізовий в'їзд до країн Шенгенської зони. Такий паспорт міняють раз на 4 роки, щоб дитина на фото була впізнавана. Іноді заміна може знадобитися раніше, наприклад, якщо на знімку немовля, а зараз хлопчикові / дівчинці 3 роки. Ніхто не буде вклеювати в паспорт відповідне нинішньому віку дитини фото, доведеться оформити малюкові / малятку новий документ.

12-14-річні діти здають відбитки пальців, які «вшивають» в чіп паспорта. В іншому їх документ нічим не відрізняється від того, що видають представникам молодшої вікової категорії.

Дитині, якій виповнилося 14 років, закордонний паспорт видадуть лише в тому випадку, якщо він отримав ID-карту. Тому, якщо ви плануєте поїздку за кордон, не відкладайте оформлення внутрішнього паспорта. На його виготовлення знадобиться орієнтовно 20 днів.

Для отримання закордонного паспорта 14-річній дитині доведеться не тільки здати відбитки пальців, але і розписатися в документі. Отже, вашому синові / дочці варто заздалегідь потренуватися, щоб підпис вийшла красивий і акуратний.

16-річні юнаки та дівчата можуть самі подавати документи на закордонний паспорт і самостійно забирати його. Термін дії такого документа - 10 років.

Якщо у дитини є закордонний паспорт, термін дії якого закінчився або закінчується, його також необхідно взяти з собою в зарубіжну поїздку. Крім того, такий документ варто мати при собі в разі, якщо, наприклад, батьки в силу своєї професійної діяльності часто переміщаються з місця на місце.

Сподіваємося, наша покрокова інструкція допоможе вам уникнути неприємних сюрпризів. Готуйтеся до подорожей завчасно і нехай вони залишають тільки приємні спогади!

Подорожі нарешті повертаються в наше життя, отже, ми знову можемо всією сім'єю відправитися в довгоочікувану відпустку. Але не поспішайте бронювати тур або брати квитки на літак, якщо у вашої дитини (навіть коли йому...

0/ 5stars
Coral Travel рекомендує
Схожі статті