Sun Family Club
вул. Бульварно-Кудрявска, 24, Киев.
Телефон: 0-800-30-29-29
укр
Русский English
меню

Кам'яні щити України: подорожуємо найзнаменитішими замками

Кам'яні щити України: подорожуємо найзнаменитішими замками

Подорожуючи Україною, звичайно, кожен з нас натикається на якісь стародавні руїни. І хто знає, що зберігають в собі придорожні камені і скільки кровопролитних битв бачили напівзруйновані вежі. Як кажуть історики, на території країни було побудовано понад 5000 найрізноманітніших фортифікацій. І трохи більше 100 збереглися до сьогоднішнього дня.

В Україні чимало місць, які дивують і ваблять до себе туристів. Але замки і палаци з їх потужними стінами і укріпленнями вистояли не одне століття і сьогодні нам нагадують про далеке минуле українських земель. Наприклад, в стінах луцького замку Вітовт Великий збирав перший європейський саміт, а мукачівський Паланок обороняла жінка-воїн. Команда Sun Family Club пропонує доторкнутися до історичного минулого України і зробити захоплюючий сімейний тур стародавніми замками. У шлях, на зустріч із духом історії!

10 найцікавіших замків України

Ужгородський замок: тричі відроджений з попелу

Ужгородський замок

Цей величний замок знаходиться в самому центрі міста і є найстарішою спорудою Закарпатської області. Сюди приїжджають історики, архітектори і всі, хто любить пригоди. І хоча він не має високих стін і веж, його могутні стіни пам'ятають багато. Замок налічує понад тисячу років і розповідає про вікові традиції угорців, австрійців, чехів і словаків.

Замок був двічі розбитий спадкоємцями Чингізхана, перебудовувався і багато разів змінювався. Зараз в ньому діє музей і представлена ​​унікальна колекція карпатських музичних інструментів. Сюди добре приїжджати всією сім'єю і гуляти весь день. Перекусити можна в ресторані прямо на території замку.

Адреса: Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Капітульна, 33.

Луцький замок Любарта

Луцький замок Любарта

Луцький замок - яскравий представник середньовічної оборонної архітектури литовських князів. Він добре зберігся і при цьому ще жодного разу не реконструювався. Замок зберігає в собі справжній дух історії.

Найяскравіші сторінки існування твердині - часи правління князя Вітовта Великого. На його запрошення монархи 15 європейських держав з'їхалися в замок Любарта на саміт. Всього прибуло понад 15 тисяч гостей, а старовинне місто перетворилось на пишний банкетний зал. Тоді в стінах замку вирішувалися багато важливих історичних справ.

Луцький замок Любарта

Сьогодні високі вежі ховають цікаві приміщення музеїв і унікальні підземні сховища. Підніматися можна на всі башти і спостерігати луцькі пам'ятки з висоти пташиного польоту.

Адреса: Волинська область, м. Луцьк, вул. Кафедральна, 1а. 

Паланок

У місто Мукачеве, на Закарпатті, багато туристів їдуть дивитися на замок Паланок. 

замок Паланок

Серед широкої рівнини самотньо височіє вулканічна гора, яку вінчають високі вежі. В Україні подібних пам'яток не багато. Століттями різні народи в могутніх стінах фортеці проливали кров: замок пережив сотні боїв та облог, але жодного разу не був узятий штурмом.

Найдивовижніша історія замку Паланок пов'язана з оборонною операцією мужньої княгині Ілони Зрін'ї. Тричі замок під її командуванням витримував облоги, одна з яких тривала майже рік. Кожна цеглина тут, здається, набагато красномовніша за будь-якого оратора.

За все сторіччя існування замок багато разів перебудовувався і змінював власників. З кінця XVIII століття Паланок виконував функції австрійської в'язниці. Сьогодні це один з найвідоміших музеїв України.

Адреса: Закарпатська область, м. Мукачево, пров. Куруців.

Королівська резиденція з привидом - Олеський замок

Олеський замок

Бурхлива історія залишила в Україні чимало споруд, які тепер не просто вражають, а навіть наводять жах. Одна з них - Олеський замок, який вважається найдавнішим на Лівобережжі України. Знаходиться в селищі Олесько Львівської області. Однак туристи приїжджають сюди не тільки подивитися на добре збережені історичні речі та колекції, а й доторкнутися до потойбічного світу. Олеський замок оповитий безліччю містичних легенд. Його називають «пагорб з привидами» і «королівська резиденція, де живе привид».

Олеський замок

Ось уже близько 400 років замок відомий численними історіями про фантоми і примар. Службовці замку розповідають, що відчувають чиюсь присутність і чують кроки навіть вдень. За легендою, тут живе привид закоханого самогубця. Сталося це в XVII столітті, коли замком володів магнат і воєначальник Речі Посполитої Іван Данилович. В дочку вельможі закохався один з шляхтичів, але суворий батько відмовився видавати дочку за нього. В той же час, на очах у всіх присутніх, юнак покінчив життя самогубством. Місцеві історики стверджують, що його так і не поховали, і до цього дня привид закоханого шляхтича блукає замком. Крім містичних легенд гіди розповідають багато історичних фактів.

Замок прекрасно зберігся і є прикладом споруди часів Речі Посполитої. В його стінах народилися два короля Польщі. Сьогодні замок музеєфікований: в ньому працюють гіди, відкритий престижний ресторан із середньовічними інтер'єрами. Також на території є монастир капуцинів і великий парк.

Адреса: Львівська область, сел. Олесько. Замок входить в маршрут багатьох екскурсій. 

Підгорецький замок

Цей прекрасний замок називають найкрасивішим в Галичині. Він славиться французьким шармом і венеціанським оздобленням, є рідкісним поєднанням стилю ренесанс з оборонними бастіонами. Його стіни зустрічали польського короля Владислава IV, були у володінні короля Яна Собеського і декількох шляхтичів. Зокрема, графа Жівуцкого, який влаштовував пишні прийоми. У ті роки замок був одним з найбагатших і дорого прибраних у всій окрузі. 

Підгорецький замок

А ще в Підгорецькому замку знімали багато фрагментів фільму «Д'Артаньян і три мушкетери». Але замок вабить туристів не тільки славним минулим, а й містикою. У приміщеннях часто бачать привид жінки, яку назвали Білою панною. За легендою, граф Жівуцкій страшно ревнував свою дружину, яка була молодша за нього на 40 років. Як кажуть, в дикому нападі ревнощів він завів дівчину в темний підвал і там замурував живцем.

Всього в кілометрі від замку знаходиться старовинний монастир. За легендою, саме тут народилася княгиня Ольга.

Адреса: Львівська область, с. Підгірці. 

Свірзький замок

Свірзький замок

Всього в 45 кілометрах від Львова знаходиться дивовижне місце, справжній український шматочок Франції - Свірзький замок. Його називають найромантичнішим у Львівській області. І навіть складно повірити, що в XVI столітті тут розробляли військові стратегії. Розкішний ренесансний палац завжди привертав увагу. Тут знімали кадри для фільму «Д'Артаньян і три мушкетери»: він служив декораціями для монастиря, в якому отруїли Констанцію.

Білокам'яний, з грифонами і європейськими рисами сьогодні замок нам розповідає історію сімейства Цетнерів. На вході збереглися герб і важлива дата: 1530 рік - завершення одного з етапів перебудови замку. Цетнери створювали свою сімейну резиденцію майже 50 років. І завдання у архітекторів була непроста - зробити з сірої оборонної фортеці максимально затишний маєток. Здається, у них вийшло.

Адреса: Львівська область, с. Свірж.

Золочівський замок

Китайський палац на території Галичини, а ще одне з найбільш добре озброєних споруд: саме так можна сказати про Золочівському замок. Єдиний в Україні і один з небагатьох замків Європи, який дивним чином поєднує в собі східну і європейську культуру. Побудований в XVIII столітті недалеко від сучасного Львова. В ті часи замком володіла родина поляків Собеських. За однією з версій, польський король Ян Собеський створив тут шматочок Азії для своєї дружини.

Золочівський замок

Але це сьогодні кілька палаців з французьким парком є ​​миле місце для відпочинку, а колись це була цитадель. Як стверджують історики, неподалік від замку знаходився великий табір лицарів-тамплієрів. А все тому, що саме тут проходив один з найбільших і найдавніших торгових шляхів. Сам форт зводили близько 30 років. Голландські бастіони особливої ​​п'ятикутної форми робили Золочівський замок неприступним. Можливо, саме тому 80 років замок служив в'язницею Угорщини, Польщі, Німеччини та СРСР. У величному китайському палаці були обладнані пральні та лазні. Цьому замку є що показати і розповісти приїжджим.

Від Львова сюди легко можна доїхати автобусом. Всього година, і кожен виявляється в справжньому королівському палаці. На території є готель, кафе.

Адреса: Львівська область, м Золочів, вул. Тернопільська.

Кам'янець-Подільський замок

Кам'янець-Подільський замок

У Хмельницькій області знаходиться, мабуть, найвідоміший український замок - Кам'янець-Подільський. Підноситься в місті на крутому скелястому пагорбі над каньйоном річки Смотрич. Вже не одне століття споруда зачаровує своїм масштабом і казковістю. Це якийсь еталон замку: саме так більшість собі його уявляють.

Існує кілька версій походження замку. Але майже всі історики заявляють в один голос: тут сама природа створила ідеальне місце, щоб побудувати оборонні стіни і башти. І не дивно, що Кам'янець-Подільська фортеця зіграла особливу роль в історії не тільки України, але і всієї Європи. На гроші Папи Римського Юлія II була побудована знаменита Папська вежа.

Адреса: Хмельницька область, м. Кам'янець-Подільський, вул. Замкова, 1.

Замок Даховських - англійський палац на Черкащині

Замок Даховських

На тлі вишневих садів височіє англійський замок. Готичний палац з'явився тут на початку XIX століття, коли козацьким селом заволоділи багаті польські дворяни Даховські. Вони були завзятими любителями Англії, тому неоготика - не випадковий вибір в стилі споруди. Немов кадр з історичного кіно, сьогодні замок повертає в минуле і огортає особливим романтичним духом.

Замок на диво добре зберігся, хоча з того часу, як його залишив останній спадкоємець Даховський, пройшло близько 100 років. У маленькому дворику господарі часто влаштовували справжні англійські чайні церемонії. На початку XX століття в замку відкрили одну з перших в Україні чайних під назвою «Товариство тверезих». Кожен бажаючий міг тут випити чашечку чаю зі смачною випічкою.

Маєток займав 80 гектарів: парки, сади, розарій, ставок і гордість Тадеуша Даховських - власний кінний завод з іподромом. Сьогодні замок знаходиться у володінні місцевої військової частини. Але, якщо домовиться з селищною радою, сюди можна приїхати на екскурсію і поблукати затишними двориками замку. Їхати від Умані всього годину.

Адреса: Черкаська область, с. Леськове.

Рожевий палац на Вінниччині

Рожевий палац на Вінниччині

Рожевий неоготический замок в звичайному українському селі - дивовижний архітектурний шедевр. 30 гектарів паркових алей і великий замок - це сімейне гніздечко польського коронного обозного Вітославського. Судячи за кольором споруди і його оздобленням, Вітославських були справжніми романтиками. Побудував маєток мальтійський архітектор. Місцеві історики розповідають, що будівництво велося за всіма фортифікаційними правилами: стіни тут ніколи не мокнуть. Тому замок зберігся у чудовому стані. Сходи, каміни, двері - все ніби застигло у часі. Вхід вільний.

Адреса: Вінницька область, с. Чернятин.

Звичайно, це далеко не всі замки України, які варто відвідати. Наприклад, в Запорізькій області, в місті Василівка, підноситься мало кому відома вежа замку Попова - на жаль, зберігся не весь замок, а лише окремі його фрагменти. В Одеській області про оборону південних земель України нагадує Аккерманська фортеця. До всіх пам'яток легко доїхати своїм ходом або громадським транспортом. Замки входять до багатьох екскурсійних програм і турів вихідного дня.

Також можна зробити справжню подорож в історію і поїздити по замкам за трьома відомим маршрутам:

  • «Золоте кільце» Західної України: Свірж - Золочів - Підгірці - Олесько.
  • Кам'янець-Подільський - Хотин - Меджибіж.
  • Ужгород - Мукачево - Невицьке.

Приємних і цікавих поїздок!

 

Подорожуючи Україною, звичайно, кожен з нас натикається на якісь стародавні руїни. І хто знає, що зберігають в собі придорожні камені і скільки кровопролитних битв бачили напівзруйновані вежі. Як кажуть історики, на т...

0/ 5stars
Coral Travel рекомендує
Схожі статті