Sun Family Club
вул. Бульварно-Кудрявска, 24, Киев.
Телефон: 0-800-30-29-29
укр
Русский English
меню

Особливості авіаподорожей з дитиною

Особливості авіаподорожей з дитиною

Нерідко батьки непокояться через авіаперельоти з дітьми, бо такі мандрівки мають свою специфіку. Але якщо заздалегідь підготуватися та врахувати всі особливості, авіаподорож пройде цілком комфортно і навіть приємно для всієї родини.

Переліт із немовлям

Спеціалісти приходять до згоди, що дитина може подорожувати літаком із раннього віку. Звісно, якщо малюк не має особливих протипоказань лікаря щодо перельотів. Деякі компанії беруть на борт немовлят віком від одного тижня і навіть дозволяють бронювати квитки на ще не народжених дітей.

Проте варто враховувати, що у віці до 3 місяців дитина проходить фазу адаптації до життя. Тож якщо вона почувається недобре, то перед польотом слід проконсультуватися з лікарем. До речі, і сама авіакомпанія може запросити довідку від лікаря. Але в цілому політ із немовлям значно спокійніший, ніж зі старшими непосидами. Часто вони поводяться спокійно, значну частину подорожі можуть спати майже в будь-якому місці.

Тарифи та умови перельоту

Ціни на квитки для дітей мають свої відмінності залежно від умов подорожі й віку дітей.

До 2 років

Малюки мають право займати з дорослими одне місце. У такому випадку тариф для дитини становить усього 10% від дорослого квитка. Та батькам може бути важко тримати дитину на руках під час всього перельоту. Тому авіакомпанії дають можливість придбати для малюка окреме місце за ціною квитка для дитини до 12 років. Діти віком до двох років подорожують лише в супроводі батьків або довіреної особи.

Від 2 до 12 років

Вартість квитка становить близько 50–75% від дорослого тарифу й передбачає реєстрацію багажу. Функції супроводу може виконувати персонал авіакомпанії, але в цьому випадку ціна квитка буде іншою.

Старше 12 років

Сплачується повна вартість квитка (хоча іноді авіакомпанії передбачають спеціальні молодіжні тарифи для таких дітей). Ці подорожуючі вважаються достатньо дорослими, щоб не потребувати супроводу й можуть літати самостійно.

Дитина без супроводу

Якщо функції супроводу перебирає на себе авіакомпанія, то дитина подорожує без знижок і сплачується 100% від вартості «дорослого» квитка.

Звісно, що це загальні положення, різні авіакомпанії мають свої правила. Чартерні авіарейси пропонують лише 2 тарифи квитків – для дітей до 2 років без надання окремого місця (близько 10% від вартості дорослого квитка) та звичайний тариф, що розповсюджується на дорослих та дітей, яким виповнилось 2 роки.

Підготовка до авіаподорожі з дитиною

Документи

Перш за все необхідно подбати про наявність проїзного документа та візи. Дітям до 16 років ще знадобиться свідоцтво про народження, а в разі самостійної подорожі — нотаріально завірений дозвіл від батьків на виїзд дитини.

Залежно від обставин ще можуть знадобитися:

  • довідка про обов’язкові щеплення (перевіряйте на сайті посольства);
  • страховий поліс;
  • медична картка чи її копія;
  • рецепт на деякі ліки для пред’явлення на кордоні, якщо препарати везете з собою.

Їжа

Чимало авіакомпаній, які виконують регулярні рейси, передбачають спеціальне дитяче меню, але його треба замовляти заздалегідь. Подбайте про це під час купівлі квитка. Разом із тим можна взяти деяку легку їжу з собою (фрукти, печиво, льодяники). У нагоді можуть стати вологі серветки. Якщо ви подорожуєте чартерним рейсом, обов’язково з’ясуйте в турагентстві, чи входить харчування під час польоту у вартість квитка.

Одяг

Він має бути зручним та легким, без грубих швів. Оскільки в літаку може бути як прохолодно, так і спекотно, візьміть із собою додатковий комплект одягу та змінне взуття для дитини. Щоб допомогти малюку заснути, можна відгородитися від сусідів, приколовши кінці шарфа до сидінь шпильками.

Іграшки та розваги

Є сенс захопити з собою планшет із мультфільмами та іграми. Також можна заздалегідь купити нову іграшку й подарувати її дитині вже в літаку. Нова забава зможе довше втримати увагу малої непосиди.

Багаж

Не забудьте запитати в турагентстві про умови перевезення багажу. В гонитві за зниженням вартості квитка, все більше авіакомпаній пропонують перевезення багажу за окрему плату або знижують норми ваги ваших валіз.

Нерідко батьки непокояться через авіаперельоти з дітьми, бо такі мандрівки мають свою специфіку. Але якщо заздалегідь підготуватися та врахувати всі особливості, авіаподорож пройде цілком комфортно і навіть приємно...

0/ 5stars
Coral Travel рекомендує
Белек
Xanadu Resort
Xanadu Resort
Бодрум
Vogue Hotel Supreme Bodrum
Vogue Hotel Supreme Bodrum
Схожі статті