Sun Family Club
вул. Бульварно-Кудрявска, 24, Киев.
Телефон: 0-800-30-29-29
укр
Русский English
меню

Що взяти в подорож із дітьми: список необхідних речей

Що взяти в подорож із дітьми: список необхідних речей

Поява дитини повністю змінює розклад сімейного життя. І навіть якщо до цього ви багато разів подорожували, тепер вам доведеться вчитися цьому фактично спочатку. Ми склали для вас детальний перелік речей, які неодмінно знадобляться під час тривалої поїздки.

Керуймося списком

Збори з дитиною не слід залишати на останні дні, адже раптом потрібно буде щось докупити, замовити або відіпрати. Краще заздалегідь пройдіться списком у такому порядку:

 1. Документи.
 2. Одяг та взуття.
 3. Аптечка.
 4. Засоби гігієни.
 5. Іграшки та розваги.
 6. Засоби безпеки.
 7. Інші дрібниці.

Розглянемо пункти більш детально.

1. Документи

В окрему теку складаємо свідоцтво про народження, амбулаторну карту, медичну страховку. Також потрібні паспорти батьків (внутрішні або закордонні) або дозвіл одного з батьків, якщо закордонна подорож планується без одного з членів родини. Зверніть увагу, що дитині потрібен окремий документ для виїзду в іншу країну — тож потурбуйтесь про це заздалегідь. Замовити його можна в Міграційній службі так само, як і паспорт для дорослого. Дуже доречно зробити копії всіх документів та тримати їх окремо від оригіналів.

2. Одяг та взуття

Чим старша дитина, тим менше їй потрібно змінних речей. Для малюків пропонують рахувати так: 2 комплекти на добу + 1 запасний. У подальшому кількість речей можна буде корегувати залежно від того, скільки з них буде задіяно під час першого подорожування. Одяг має бути за сезоном, плюс обов’язково мати хоча б одну теплу кофту, штанці та капелюшок (на випадок прогулянок вечорами або після негоди).

Не забувайте про шкарпетки та білизну — її можна взяти більше, ніж 2 предмети на добу, адже чим молодша дитина, тим частіше доведеться змінювати трусики та майки.

Стосовно взуття — тут також слід орієнтуватися на вік дитини. Якщо вона вже ходить сама, то в нагоді стануть гумові капці із закритим або відкритим носком, закриті чобітки для прохолодної погоди, м’яке кімнатне взуття.

3. Аптечка

Окрему коробку або пакет слід відвести під ліки. Підбирають їх з огляду на вік та особливості організму конкретної дитини. Чим вона менша — тим ґрунтовніше слід підійти до збирання аптечки. За будь-якого віку обов'язково при собі мати:

 • термометр;
 • перекис водню, зеленку;
 • вату, марлю або бинт;
 • лейкопластир;
 • засоби від проносу, нудоти, блювання;
 • жарознижуючі;
 • льодяники, таблетки або спреї для горла;
 • знеболююче;
 • краплі від нежиті, ЛОР-краплі;
 • пантенол;
 • антигістамінне.

4. Засоби гігієни

Стандартний набір: туалетний папір, сухі та вологі серветки, вушні палички, дитячий крем, шампунь, щітка для волосся, зубна щітка та паста. Для малюків — підгузки, спеціальний крем, горщик. Обов’язково — захисний крем з високим SPF. На ньому краще не економити — не брати найдешевший та мазати дитину частіше.

5. Іграшки та розваги

Незалежно від того, який вид транспорту ви обрали — потяг, літак, автобус або власне авто, — потурбуйтеся, аби дитині не було нудно. Альбом і олівці для малювання, книжки, улюблені іграшки, планшет з мультиками (скачайте заздалегідь) — стане в нагоді все.

Не забувайте також про надувні жилети та м’яч, нарукавники, набір пасочок, відерце, лопатки та лійку.

6. Засоби безпеки

Цей пункт стосується більшою мірою маленьких дітей. Заглушки на розетки, м’які накладки на кути столів, пластикові замки на дверцята шафи або комода — усе, що може знизити ризик травмування.

7. Інші дрібниці

Окрім захисного крему варто везти з собою пляжну парасолю. Також у подорожі з дитиною можуть знадобитися голка та нитки, зошит, ручка, ножиці, улюблений посуд тощо.

Нехай подорож запам’ятається радісними моментами, а не панікою під час збирання валіз. Гарного відпочинку!

Поява дитини повністю змінює розклад сімейного життя. І навіть якщо до цього ви багато разів подорожували, тепер вам доведеться вчитися цьому фактично спочатку. Ми склали для вас детальний перелік речей, які неодмінн...

4/ 5stars
Coral Travel рекомендує
Белек
Xanadu Resort
Xanadu Resort
Сіде
Otium Family Eco Club
Otium Family Eco Club
Аланья
Eftalia Ocean
Eftalia Ocean
Схожі статті