Sun Family Club
вул. Бульварно-Кудрявска, 24, Киев.
Телефон: 0-800-30-29-29
укр
Русский English
меню

Страшенно цікаво все те, що невідомо: йдемо в музеї Києва разом з дитиною

Страшенно цікаво все те, що невідомо: йдемо в музеї Києва разом з дитиною

Багато батьків вважають, що похід з маленькою дитиною в музей - це нудно і втомлює. Мовляв, дітям не цікаво бродити по залах і розглядати експонати, вони шумлять, і взагалі за ними потрібне око та око, щоб нічого бува не впустили. Але музеї бувають різні, як і особливості відвідування. Фахівці Sun Family Club підібрали для вас список найцікавіших музеїв Києва і розповіли, як здивувати навіть дуже активного малюка. Корисні поради педагогів допоможуть урізноманітнити сімейне дозвілля і прищепити дітям інтерес до науки і культури.

З якого віку можна брати дитину до музею?

Педагогіка не дає однозначної відповіді на це питання. Брати з собою однорічного малюка в музей мистецтв, напевно, не варто. А ось показати цікаву експозицію в музеї зоології цілком можливо. Звичайно, дитина до трьох років не все зрозуміє і навряд чи засвоїть інформацію екскурсовода, але такі походи дуже розвивають дитячий кругозір.

Педагоги впевнені, що раннє привчання дитини до мистецтва і науки позитивно позначається на подальшому розвитку. Чим різноманітніше малюк бачить світ навколо, тим краще. Наприклад, європейці відвідують історичні музеї і галереї мистецтв навіть з немовлятами. Вони впевнені, що яскраві фарби і образи розвивають мислення немовлят.

Ідеальний вік для походу в музеї - від трьох років. Діти чотирьох-п'яти років - найбільш вдячна публіка. Ось де будуть сто тисяч «чому» в хвилину. Тому мовчки блукати по залах з дитиною не вийде, а тим більше неправильно. Кожен похід в музей повинен бути маленькою пригодою в новий цікавий світ.

Страшенно цікаво все те, що невідомо: йдемо в музеї Києва разом з дитиною

Як зацікавити дитину походом в музей?

  1. Якщо ви відвідуєте музей без екскурсовода, обов'язково розповідайте малюкові про все, що бачите. Дуже важливо знаходити аналогії і приклади з того, що дитина вже знає. Наприклад, показуючи скелет динозавра, згадайте крокодила або ящірку, разом знайдіть схожі риси.
  2. Якщо щось в музеї можна помацати, мацайте і промовляйте відчуття: круглий, плаский, твердий, м'який.
  3. Похід в музей з дітьми потрібно обов'язково урізноманітнити іграми. Навіть в картинній галереї дитині буде цікаво, якщо придумати захоплюючі заняття. Наприклад, порахувати, скільки побачили намальованих тварин, на кого схожа жінка або чоловік на портреті, знайти всі червоні предмети і т. д. Старшим дітлахам запропонуйте рольові ігри або попросіть придумати різні номінації побаченим експонатам: «найстрашніший», «найдавніший», «найцікавіший» і т. д. Можна запропонувати дитині почати збирати колекцію квитків або фотографій з найнезвичнішими експонатами.
  4. Педагоги радять попередньо захопити дитину експозицією або окремим експонатом. Наприклад, загадати їй загадку, показати фільм або мультфільм про героїв музею. Дітям дошкільного віку можна розповісти цікаву історію або легенду, а також придумати квест. Так, прийшовши до музею, дитина вже буде зацікавлена в знайомстві з окремими експонатами.
  5. Діти, як відомо, вічні чомучки: їм цікаво все і вся навколо. Тому похід в музей можна використовувати як варіант відповіді на складне дитячя питання. Наприклад, дитина запитує, що таке сонце, і найкращою відповіддю буде відвідування планетарію. Школярі в музеї легко закріплять шкільні знання або докладніше вивчать тему уроку.

В які музеї сходити з дитиною в Києві

Науково-природничий музейний комплекс

Відповіді на дитячі запитання «Як з'явилися люди?» і «Чи існували динозаври?» легко знайти в музеї природознавчих наук. Тут цікаво буде дітям будь-якого віку, а особливо маленьким чомучкам. Велика частина експонатів була виявлена ​​на території України. Наприклад, скелет мамонта був розкопаний під Києвом.

Музей включає в себе кілька відділів: зоологічний, палеонтологічний, ботанічний, геологічний, археологічний. Обійти всі за один раз практично неможливо, тому на знайомству з кожним відділом краще виділити окремий день.

Страшенно цікаво все те, що невідомо: йдемо в музеї Києва разом з дитиною

Адреса: вул. Богдана Хмельницького, 15

Час роботи: ср. — пт. 10:00–17:00, сб. — нд. 11:00–18:00

Музей води

У цьому музеї можна дізнатися про земну гідросферу, а також всю історію водопостачання міста. Маленьким і дорослим відвідувачам показують, як вода надходить до Києва, який шлях вона протікає, перш ніж потрапить в крани. Захоплююча експозиція розміщена під землею, що робить її ще більш цікавою і незвичною.

Дуже важлива тема екскурсій - до чого призводить нераціональне використання води. У музеї є басейн з японськими рибками, чарівний водний грот, справжній колектор. А ще можна опинитися всередині гігантської мильної бульбашки.

Адреса: вул. Михайла Грушевського, 1в

Час роботи: сб. - нд. 10:00-18:00, ср. - пт. 10:00-17:00

Музей фотоілюзій

Уявити життя без цікавих фотознімків вже неможливо. Навіть у багатьох дітей є свої сторінки в соціальних мережах, де вони викладають фотографії. Після відвідин цього музею у кожного залишиться як мінімум з десяток дивовижних і незвичайних фото. Тільки тут можна опинитися в пащі акули, сфотографуватися на тлі виверження вулкана або походити по стелі. Такі незвичайні знімки можна зробити на свій фотоапарат і телефон або замовити професійну фотозйомку. А співробітники музею розповідають, як правильно вибирати ракурси, щоб отримати оптичну ілюзію.

Страшенно цікаво все те, що невідомо: йдемо в музеї Києва разом з дитиною

Адреса: вул. Петра Сагайдачного, 41, м. «Контрактова площа»

Час роботи: щоденно з 10:00 до 21:00

Музей цікавих наук «Експериментаніум»

Це скоріше не музей, а унікальний інтерактивний науковий центр. Тут можна дізнатися і перевірити закони фізики, помацати і побачити науку в дії. Кожне відвідування «Експериментаніуму» - це незвичайне наукове відкриття. Діти і підлітки самостійно можуть проводити різні експерименти, а незвичайні експонати надихають на нові відкриття. У музеї зібрано близько 3000 експонатів. Тут регулярно проводять лекції, майстер-класи та тесла-шоу для дітей різного віку. 

Страшенно цікаво все те, що невідомо: йдемо в музеї Києва разом з дитиною

Адреса: вул. Верхній Вал, 2а

Час роботи: пн. — пт. 09:30–19:30, сб. — нд., свята 10:00–20:00

Музей медуз

Медузи - одні з найдавніших морських жителів Землі. У київському музеї медуз їх мешкає понад 20 різноманітних видів. Життєвий цикл істот короткий, тому експозиція змінюється мінімум три рази на рік. Кожен акваріум має своє індивідуальне підсвічування і течію всередині. Здається, що в променях світла медузи танцюють для відвідувачів. Поки маленькі гості будуть розглядати незвичайні створіння, дорослі можуть насолодитися відпочинком. В музеї дуже спокійна, умиротворююча атмосфера.

Адреса: вул. Хрещатик, 7

Час роботи: пн.—пт. 10:00–20:00, сб.— нд., свята 10:00–20:30

Музей історії туалету

В цьому місці ми всі буваємо кожен день по кілька разів і навіть не замислюємося, який шлях воно пройшло. Так-так, мова йде про туалет. Це, мабуть, найнезвичайніший музей Києва. Тут розкажуть і покажуть все, що пов'язано з гігієною. Є кілька історичних експозицій, а також найбільша колекція сувенірних унітазів. Головна ідея музею - нести людям інформацію про гігієну і культурне життя, тому дуже корисно побувати в ньому з дітьми. Програма музею включає безліч цікавих заходів.

Адреса: вул. Рибальська, 22, бізнес-центр «Башня №5»

Час роботи: щоденно з 10:00 до 18:00

Музей пожежної справи

Музей знаходиться в Оболонському районі на території найбільшої пожежної частини Європи. Тут представлені перші пожежні автомобілі, а також показана історія, як змінювалася техніка пожежогасіння. Дітворі особливо цікаво буде уявити себе юними пожежниками. У музеї можна чіпати експонати і залазити в машини.

Адреса: вул. Маршала Малиновського, 6, м. «Оболонь»

Час роботи: пн. — чт. 10:00–15:00, пт. — нд. віхідні

Залізничний музей

Цей музей відкрився в 2011 році і знаходиться на 14-му шляху Південного залізничного вокзалу. Всі експонати музею відкриті для відвідувачів. Можна побувати в кабіні, забратися в машинне відділення або посидіти на диванах в вагонах XIX століття.

Страшенно цікаво все те, що невідомо: йдемо в музеї Києва разом з дитиною

Адреса: пл. Вокзальна, 1

Час роботи: щоденно з 08:00 до 20:00 (перерва з 13:00 до 14:00)

Музей метрополітену

Якщо дитина часто їздить в метро і ставить багато питань, їй точно буде цікаво піти в музей метрополітену. Експозиція складається з трьох залів: в першому розповідають про історію будівництва метро, другий зал присвячений службі та обслуговуванню метро, а третій - це макет діючої київської станції «Дніпро».

Адреса: пр. Перемоги, 35

Час роботи: пн., ср. 15:00–17:00, вт., чт. 09:00–12:00, пт. — нд. вихідні. Екскурсії проводяться за попереднім бронюванням.

Державний музей іграшки

У музеї зібрано близько 15 тисяч експонатів - справжній рай для діточок різного віку. Експозиція представлена двома відділами: іграшки 1930-1990-х років і виставка народних іграшок. У музеї можна побачити ретро-ведмедиків 1950-х років, якими грали наші бабусі й дідусі, авторські іграшки минулих століть, а також милі звірятка з різних матеріалів. Для дітей співробітники музею влаштовують безкоштовно майстер-класи та захоплюючі лялькові вистави.

Адреса: вул. Кловський спуск, 8, м. «Кловска»

Час роботи: вт. — пт. 10:00–18:00, сб. 10:00–17:00, вс. — нд. вихідні.

Музей авіації

Музей авіації - одне з найцікавіших місць в Києві. На величезному майданчику розташовані літаки і вертольоти різних років випуску і найрізноманітніших модифікацій: цікаво і дітям, і дорослим. У музеї можна не тільки розглядати експонати і фотографуватися біля них, а й побувати всередині і навіть посидіти в кабіні. Особливо корисно відвідати музей старшим школярам, які визначаються з майбутньою професією. Тут хлопці зможуть відчути себе пілотами, а дівчата на якийсь час перевтіляться в стюардес.

Страшенно цікаво все те, що невідомо: йдемо в музеї Києва разом з дитиною

Адреса: вул. Медова, 1

Час роботи: вт. — нд. (квітень. — жовтень.) 10:00–19:00

Важливі поради батькам

Перед походом в музей дитині обов'язково потрібно пояснити правила поведінки, чому там не можна бігати і шуміти. Але в будь-якому випадку потрібно розуміти, що ходьба по залах більше 30-40 хвилин перетворюється для малюка на справжні тортури. Тому не варто затягувати час відвідування музею і тим більше поєднувати в один день кілька закладів. Краще розбити екскурсію на кілька частин. Наприклад, спочатку познайомитися з найцікавішими експонатами, а наступного разу виділити час для окремої експозиції або подивитися те, що ще не бачили.

І ще одна важлива порада - не ходити в музеї голодними. Ніщо так не буде відволікати дитину від споглядання експонатів, як запах булочок в буфеті. Поїсти найкраще безпосередньо перед походом в музей. Також потрібно взяти з собою невеликий перекус і обов'язково пляшку чистої води.

Багато батьків вважають, що похід з маленькою дитиною в музей - це нудно і втомлює. Мовляв, дітям не цікаво бродити по залах і розглядати експонати, вони шумлять, і взагалі за ними потрібне око та око, щоб нічого бува не в...

5/ 5stars
Coral Travel рекомендує
Шарм-ель-Шейх
Otium Family Amphoras Beach Resort
Otium Family Amphoras Beach Resort
Шарм-ель-Шейх
Shores Aloha
Shores Aloha
Схожі статті