Sun Family Club
вул. Бульварно-Кудрявска, 24, Киев.
Телефон: 0-800-30-29-29
укр
Русский English
меню

В які ігри можна пограти вдома з дітьми

В які ігри можна пограти вдома з дітьми

Корисні розваги в колі сім'ї

5 ідей домашніх ігор з малюками

Альтернатива гаджетам для молодших школярів

 

Чудово, коли декілька дітей граючи разом, винаходять розваги, які дорослим часом складно зрозуміти. Вік учасників забави в даному випадку не має значення - фантазія юних винахідників запропонує роль кожному. Але батьки завжди задаються питанням: у що пограти з дітьми вдома, щоб процес був не тільки захоплюючим, веселим і динамічним, а й корисним? Окрема проблема - чим зайняти дитину ввечері, коли вільного часу багато, а спати ще рано? Завдання не з банальних: придумати діяльність, яка захопить дитину і одночасно навчить новому і закріпить старі навички.

Корисні розваги в колі сім'ї

Цікаве спільне заняття - безцінне проведення часу, коли мама, тато, бабуся і інші домочадці можуть вдосталь поспілкуватися з малюком, приділити йому достатньо уваги. Трапляється, що дорослі, з головою пішовши в матеріальні турботи і роботу, забувають, що дитинство дуже швидкоплинне. Через короткий період хлопчики й дівчатка виростуть і спільна гра стане неактуальною. Спілкування з дітьми - не тільки можливість навчити їх чогось важливого. Це чудова розвага, коли можна вдосталь насміятися і від душі повеселитися.

В які ігри можна пограти вдома з дітьми

В яку гру пограти з дітьми дошкільного віку? Головна мета такого проведення часу - розвиток базових навичок, логіки, мислення, навчання азам грамотності тощо. Придумуючи забави для дошкільника, відштовхуйтесь від того, що йому необхідно освоїти до початку навчальних буднів. Заохочуйте ініціативу малюка: необхідно почути, до чого лежить душа. Цей важливий момент не можна упускати, чуйні і уважні батьки можуть легко виявити таланти дитини ще в дитсадівському віці.

5 ідей домашніх ігор з малюками

Іграшки дитині набридли, мультфільми займають рівно три хвилини уваги ... А енергія малюка продовжує бити через край? Необхідно направити його ентузіазм в правильне русло, додати творчість в банальні, на перший погляд, заняття:

Ігри з підручним матеріалом

Сучасна квартира - справжнє джерело для креативу. Банки з сипучими продуктами (крупами, невеликими макаронами, горохом, квасолею) - відмінна альтернатива музичним інструментам. Звичайний папір при оригінальному застосуванні запросто замінить набридлий конструктор або кубики. Зробіть паперову флотилію, ескадрон літачків, грандіозний оркестр. Такі іграшки надовго займуть малюка. Найбільша цінність в тому, що вони створені разом з батьками, в теплій сімейній атмосфері.

В які ігри можна пограти вдома з дітьми

Ігри з водою

Не має значення, скільки дитині - рік або вже всі п'ять, - пропозиція поплескати завжди зустрічається дітьми на ура. У невеликому тазику або у ванній з пінними горами можна розіграти цілу фантазійну виставу.

Ігри для розвитку мілкої моторики

Звичайне тісто, пластилін - чудові матеріали для занять з дошкільнятами. Дітворі подобається відчувати свої рухи, працювати з дрібними деталями, створювати казкові образи, фігурки тварин. Пов'яжіть ліплення до якоїсь недавнього події, яка вразила дитину: походу в цирк, зоопарк, дня народження, подорожі.

В які ігри можна пограти вдома з дітьми

Ігри з навчальними карточками

Зображення на них створюють образи, що запам'ятовуються, допомагають дітворі легко і одночасно ефективно засвоювати і закріплювати інформацію.

Ігри з вікористанням літератури

Книга - не лише джерело знань, з їх допомогою можна побудувати веселу гру з малюками. Залучіть кількох членів сім'ї, почитайте дитині твір в ролях, влаштуйте веселий театралізований процес. Казки, байки, дитячі вірші в інтерпретації рідних заграють новими фарбами, які не будуть здаватися нудними, як звичайне монотонне читання вголос.

Альтернатива гаджетам для молодших школярів

В які ігри можна пограти з дітьми вдома, якщо вони вже підросли? Знайти спільні інтереси з учнями перших-четвертих класів непросто. Усвідомивши складність навчання в школі, діти часто починають сприймати будь-які спільні заняття з дорослими як навчальний процес і протестують проти них. Іноді складно відірвати дитину від гаджета з грою, комп'ютера або ігрової приставки, захопити його чимось творчим.

Всім батькам хочеться, щоб їх дочки і сини не просиджували цілодобово біля монітора, а розвивали корисні вміння, набували потрібні навички і знання. У цьому мамам і татам допоможуть домашні ігри:

 • креативна аплікація з газет, журналів, розсилок. Розміщені в них яскраві ілюстрації вирізайте маленькими ножицями, клейте на великий аркуш паперу, створюючи оригінальні картини. А для повторення алфавіту (російського, українського, німецького, французького, англійського) аналогічну процедуру проробляти з буквами. Важливо, щоб у творчому процесі взяли участь якомога більше членів сім'ї. Незвична гра сприяє розкриттю інтересів і талантів дитини, що підросла;
 • розфарбування навпаки. Запропонуйте небанальний підхід до цієї, в цілому звичайної, дитячої розваги. Нехай малюк намалює контури картинки сам, а розфарбовувати зображення, вгадуючи його ідею, доручіть домочадцям;
 • домашній квест. Сьогодні популярні так звані квест-кімнати. Компанії друзів платять чималі гроші за можливість потрапити в незвичайні умови, розгадати загадки, пройти випробування, розкрити таємниці і виграти приз. Зіграйте в полювання за скарбом вдома! Сховайте предмети в квартирі, розмістіть підказки, нескладні ребуси - домашнє дозвілля перетвориться в відмінну пригоду, справжнє задоволення для всього сімейства. Частиною завдання може бути пазл, нескладна головоломка, міні-кросворд;
 • рольові ігри. Згадайте дитинство, пограйте з дитиною в дочки-матері, ветеринара і слоненя, в ресторан, бібліотеку. Відповідально готуйтеся до процесу, приділяйте увагу деталям. Користь від такого проведення часу - закріплення базових побутових навичок, вивчення соціальних типів, формування адекватної поведінки;
 • настільні та рухливі ігри. Це класика дитячих розваг, але і в ці розваги можна привнести свіжий креативний струмінь. Повноцінно побавитися з м'ячем в квартирі навряд чи вдасться, але об'єднати це заняття з загадками, грою в міста або назви тварин цілком реально. Казкові нотки і елементи інтерактиву можна привнести і в пересічний процес малювання. Наприклад, зображати не звичайний будиночок, а 3D модель і так далі.

В які ігри можна пограти вдома з дітьми

Висновки

Не потрібно бути професійним педагогом або вихователем, щоб усвідомити і прийняти істину: найцінніше, чим ви можете обдарувати дитину, - любов і увага. Без домашніх спільних ігор тут ніяк не обійтися, вони - найважливіша частина виховного процесу.

В які ігри пограти з дітьми:

 • ігри з підручним матеріалом
 • ігри з водою
 • ігри для розвитку дрібної моторики
 • ігри з навчальними картками
 • ігри з використанням літератури
 • креативна аплікація з газет, журналів, розсилок
 • розфарбування навпаки
 • домашній квест
 • рольові ігри
 • настільні і рухливі ігри

А ще це неймовірно весело і захоплююче!

Корисні розваги в колі сім'ї

5 ідей домашніх ігор з малюками

Альтернатива гаджетам для молодших школярів

 

Чудово, коли декілька дітей граючи разом, винаходя...

4/ 5stars
Coral Travel рекомендує
Шарм-ель-Шейх
Otium Family Amphoras Beach Resort
Otium Family Amphoras Beach Resort
Схожі статті