Sun Family Club
вул. Бульварно-Кудрявска, 24, Киев.
Телефон: 0-800-30-29-29
укр
Русский English
меню

#мама_подорожує

#мама_подорожує – це проект про мам, які і після народження дитини продовжують відкривати світ, подорожують разом з дитиною та надихають інших своїм прикладом. Вони демонструють, що подорожувати всією родиною – не страшно, а легко і весело.
#мама_подорожує - це проект для мам, які тільки замислюються про подорож з малюком, планують і дуже хвилюються про майбутню поїздку. Подорожі надихають та наповнюють новими емоціями. І цей проект продемонструє, що навіть малеча на руках – не привід викреслювати поїздки зі свого життя. Мандруйте!
 
  • НАТАЛЯ ІВАНОВА
  • МАРИНА ЛЕВИЦЬКА
  • ТАНЯ ПРЕНТКОВИЧ
  • СОФІЯ СТУЖУК
  • КАТЕРИНА АНДРЄЄВА
НАТАЛЯ ІВАНОВА
 
#мама_подорожує: Наталя Іванова
Знайомтеся - це Наталя Іванова. Мама трьох дітей, мама-блогер і мама-мандрівниця зі стажем. На зйомку сім'я Наталії приїхала в повному складі - з чоловіком і трьома дітьми. До речі, помічено, - діти-мандрівники досить швидко адаптуються на новому місці. Непогана якість в сучасному світі! Ми попросили Наталю розповісти про свій досвід подорожей з дітьми, про свої страхи та переживання.
#мама_подорожує: Наталя Іванова
Наташа, розкажіть про себе. Чим захоплюєтеся? Яке місце у вашому житті займають подорожі?
В даний момент я знаходжуся в декретній відпустці і займаюся вихованням дітей. Але, як людині активній і діяльній, мені було складно зосередитися виключно на вихованні, тому в моєму житті з'явилося таке хобі як блогерство. Я бачу для себе перспективи в цьому напрямку і мені хотілося б продовжити розвиватися в ньому далі. Подорожі для мене - це не просто зміна обстановки. Це те, що змушує мене розширювати свої горизонти, дає можливість побачити світ таким, яким він є. У подорожах мені подобається знайомитися з чужою культурою, дізнаватися про нових людей і бачити ті місця, які раніше були доступні тільки на картинках.
#мама_подорожує: Наталя Іванова
Перша наша спільна подорож з чоловіком - це зимова поїздка в Буковель. З тих пір лижі стали для нас основною темою подорожей.
Коли ви почали подорожувати з дітьми? З якого віку?
Перший раз ми вирушили в подорож, коли мій син був ще у мене під серцем. Це був гірськолижних відпочинок в Словаччині. Я тоді навіть на лижах каталася! А наступна наша сімейна поїздка відбулася, коли синові виповнився рік. Це була Австрія. І це були Альпи. Хочу сказати, що не варто боятися подорожей. Адже це завжди маса позитивних емоцій, які підуть на користь і майбутнім матусям.
#мама_подорожує: Наталя Іванова
Невже всі ваші поїздки проходять так ідеально? Або від факапів ніхто не застрахований?
Мабуть, найстрашніше, що може статися під час поїздки - це втрата паспортів і грошей. І цей факап трапився саме з нами! Ми поверталися з відпочинку ... по дорозі в аеропорт потрапили у затор на автобані і ... спізнилися на свій рейс! Але на цьому наші неприємності не закінчилися - в аеропорту у нас вкрали паспорти і гроші. У такій ситуації, звичайно, складно не впасти в істерику. Але потрібно постаратися зберегти самовладання. Адже з будь-якої ситуації, навіть найскладнішої, можна знайти вихід. У нашому випадку ми звернулися за допомогою в консульство України і вже через 3 дні були дома.
#мама_подорожує: Наталя Іванова
А які кумедні випадки, пов'язані з поїздками, ви можете згадати?
Після нашої останньої поїздки в Єгипет, наша середня дочка Маша розповідає всім, що тепер знає англійську мову. Адже вона сама просила у офіціантів сік, а також віталася і прощалася з ними. Англійською, зрозуміло
#мама_подорожує: Наталя Іванова
До речі, про дітей. Як ви поєднуєте в поїздках свої і дитячі інтереси?
Подорожі - це відпочинок для всіх членів сім'ї. Навіть якщо ми їдемо в гори кататися на лижах, то намагаємося вибирати готелі з аквапарками, дитячими кімнатами і аніматорами, щоб кожен член сім'ї отримав свою порцію кайфу від поїздки. А ще ми намагаємося зробити дорогу легкою. І завжди, якщо є можливість летіти на літаку, ми вважаємо за краще саме авіаподорожі, а не переїзди на машині, які втомлюють дітей.
#мама_подорожує: Наталя Іванова
Які три поради, ви могли б дати мамам, які тільки планують свою першу подорож з дитиною?
Перша порада - не хвилюйтеся! Діти відчувають настрій батьків і можуть переймати його. Якщо хвилюється мама, то і дитина поводиться тривожно. Друга порада - візьміть з собою аптечку. Продумайте свою аптечку заздалегідь з урахуванням особливостей тієї країни, в яку ви збираєтеся. У цьому вам допоможуть поради тревел-мам, які вже побували там, куди ви тільки плануєте поїхати. І третя порада від мене - насолоджуйтеся відпочинком. Відпочинок - це завжди прекрасно! А відпочинок з дітьми - це ще й весело!
#мама_подорожує: Наталя Іванова
Ретельне планування - це запорука будь-якої подорожі! А чи було щось таке, що ви не передбачили заздалегідь і довелося шукати вихід вже на місці?
Коли ми відпочивали в горах з дітьми і молодшій дочці на той момент було всього 3 місяці, посередині відпочинку у нас несподівано закінчилися підгузники. У пошуках магазину, де можна було б їх придбати, нам довелося їхати аж до сусіднього міста.
#мама_подорожує: Натаья Іванова
І на останок. Розкрийте свій персональний секрет ідеальної подорожі з дитиною
Ідеальне подорож з дитиною? Для мене - це пакетний тур до Єгипту або Туреччини, де будуть створені всі умови для дітей, а від мами потрібно лише лежати і відпочивати біля басейну.

Записала: Катерина Грінченко
МАРИНА ЛЕВИЦЬКА: «ПОДОРОЖІ З ДІТЬМИ - ЦЕ ЗАВЖДИ ВЕСЕЛО І ЗАБАВНО! І ЗАВЖДИ НЕПЕРЕДБАЧУВАНО!»
 
#мама_подорожує: Марина Левицька
Чи легко бути успішним дитячим фотографом, знаходити спільну мову з малюками і ловити їх настрій? Так, якщо ти сама мама трьох дітей! Так вважає героїня нашого інтерв'ю Марина Левицька, для якої приємне хобі перетворилося в захоплюючу роботу. Ще б пак, адже результат її праці - це посмішки крихт і позитивні емоції їх батьків. Але виховання трьох дітей - це непростий труд! А який найкращий спосіб зняти напругу від щоденної рутини? Правильно! Відправитися в подорож!
#мама_подорожує: Марина Левицька
Марина, яку частину вашого життя займають подорожі?
Дуже важливу! Ми намагаємося відпочивати кілька разів на рік. Перший і основний відпочинок - це відпочинок для дітей на морі. Найчастіше ми вибираємо Туреччину через короткий переліт, такого ж клімату і відсутності необхідності міняти свій режим дня при зміні часових поясів. Другий маршрут, більше для нас з чоловіком - це Європа. Ми багато ходимо і гуляємо по місту, зупиняючись тільки поїсти. У такі поїздки ми можемо їздити самі або беремо тільки когось із дітей, щоб було простіше. Але і повним складом теж подорожуємо. Ну, а третій варіант нашого відпочинку - це подорожі по Україні, наприклад, лижний відпочинок або просто виїзди за місто на 2-3 дні для зміни обстановки.
#мама_подорожує: Марина Левицька
Подорожувати ми дуже любимо, тому як для нас, багатодітних сімей, найважливіше - це змінити обстановку і зняти напругу. Найкращий спосіб зробити це - зібрати всіх і виїхати кудись далеко. Особливий плюсом є поїздки з all inclusive. Бо не треба мити, прибирати і готувати - всі ситі і щасливі, а мамі можна розслабитися.
А куди ви поїхали відпочивати вперше? Скільки тоді було вашій дитині?
Коли моїй старшій доньці виповнилося півроку, ми з чоловіком вирішили, що нам потрібно відпочити. Перше, що ми придумали - це поїздка в Одесу. Ми зібрали маленький чемоданчик ... і ще один маленький чемоданчик під назвою «аптечка», сіли в авто і поїхали.
#мама_подорожує: Марина Левицька
Ви, напевно, добре запам'ятали цю подорож. Які переживання у вас були тоді?
Найбільший страх перед поїздкою - то, що захворіє дитина. Такі страхи виникають, напевно, у кожної мами. Нас хвилює, як дитина перенесе переліт або переїзд, як він буде вести себе на відпочинку, захворіє, не захворіє. І що робити, якщо все ж захворіє? Найстрашніше для мене - це пережити переліт. Якщо ви пережили переліт, то все інше вже не має значення. Адже що робити з дитиною на відпочинку, навіть якщо він захворіє, я прекрасно знаю.
#мама_подорожує: Марина Левицька
А з ким зазвичай ви їздите відпочивати?
Ми завжди подорожуємо тільки з чоловіком і дітьми. Було б, звичайно, класно, якби ми могли взяти з собою когось на допомогу... Це був би чудовий відпочинок! Але так склалося, що у нас немає няньки, а бабуся з нами не подорожує, тому всі турботи на відпочинку лягають тільки на нас з чоловіком. Коли ми подорожували з однією дитиною, це було легко. Подорожі з двома дітьми - це вже трошки складніше. Але коли ви подорожуєте з трьома - це повний треш!
#мама_подорожує: Марина Левицька
Мабуть, у вас є що згадати:) А який найбільший «факап» траплявся з вами в подорожі?
Було і таке. Це, напевно, не найвеселіша історія. Але, думаю, всім мамам буде корисно про неї почути. Під час подорожі до Іспанії ми взяли в оренду машину і каталися по місту. Ми абсолютно не очікували, що нашого середнього буде заколисувати. І всю поїздку ми по черзі відмивали то дитя, то салон автомобіля. Тому тепер, коли ми кудись їдемо на машині, ми, по-перше, купуємо дитячі таблетки від захитування, а по-друге, не даємо багато пити і їсти, щоб шлунок дитини не забивати. Це запорука вашого успішної подорожі на машині. Особливо якщо маєте кататися по скелястій місцевості.
#мама_подорожує: Марина Левицька
А веселі випадки можете згадати?
Найцікавіше, що з нами трапляється - це коли в аеропорту втрачають нашу коляску або якісь запчастини від неї) Коляска, звичайно ж, знаходиться, але на це доводиться витратити значну частину часу, при цьому заспокоюючи і розважаючи дітей, намагаючись не втратити їх в duty free :) Подорожі з дітьми - це завжди весело і забавно! І завжди непередбачувано!
#мама_подорожує: Марина Левицька
На рахунок непередбачуваності ... Чи було щось таке, що ви не передбачили заздалегідь і вам довелося шукати це за місцем?
Я з тих людей, які, на превелике щастя, практично все можуть передбачити заздалегідь. Хотіла б відповісти інакше, але вже є, як є :) Перед поїздкою я дуже ретельно готуюся і пишу величезний список того, що потрібно взяти з собою. А взагалі в сучасному світі немає проблем з пошуком необхідної речі. Все, що вам може знадобитися - дитяче харчування, підгузники або ліки, ви зможете купити буквально в будь-якій аптеці. Найголовніше - це взяти з собою ті речі, які знадобляться безпосередньо в дорозі - в машині або літаку.
#мама_подорожує: Марина Левицька
Що б ви порадили нашим мамам, які тільки збираються поїхати в свою першу подорож з дітьми?
Перша порада, яку мені хотілося б дати - ретельно готуйтеся до поїздки! Оформіть страховку, купіть необхідні ліки, щоб не переживати про всякі дрібниці. Адже найголовніші переживання мами пов'язані саме зі здоров'ям дитини. По-друге, дорогі мами, будь ласка, не хвилюйтеся, якщо ваша дитина відмовляється їсти. Не робіть з цього трагедію! Адже ще жодна дитина в світі не померла через те, що не з'їла тарілку супу на обід. Якщо ставитися до цього простіше, буде спокійніше не тільки вам, але і всій вашій родині! Ну, а третя, найголовніша порада - не завжди можна передбачити настрій дітей, їх поведінку або здоров'я.
#мама_подорожує: Марина Левицька
Так що говорити про дітей, якщо навіть дорослих це може торкнутися! Тому, засунули під пахву градусник, дали жарознижуючий і відпочиваєте в своє задоволення!
Розкрийте свій персональний секрет ідеального подорожі з дитиною
Мій секрет полягає в тому, що я не будую ілюзій і не малюю собі картинки ідеального відпочинку! Навпаки, готуюся до різних ситуацій. Адже з дітьми відпочинок дійсно непередбачуваний. Але, щоб не сталося, ви самі в силах зробити свою подорож незабутнім!

Записала: Катерина Грінченко
ТАНЯ ПРЕНТКОВИЧ: "БАГАТО ПОДОРОЖУВАТИ, БАЧИТИ СВІТ - ЗАРАДИ ЦЬОГО МИ ЗДАТНІ ПОДОЛАТИ БУДЬ ЩО"!
 
#мама_подорожує: Таня Пренткович
Як це, поєднувати ведення блогу з майже 160-ма тисячами підписників, бути власницею закладів харчування, виховувати маленьку дитину та багато подорожувати? Все це з легкістю та з оптимізмом вдається Тані Пренткович, героїні нашого інтерв’ю. До нас у гості Таня завітала разом з чоловіком Орестом та сином Іваном. І поки хлопці займалися чоловічими справами – їли та досліджували територію, ми з Танею розкривали секрети ідеальної подорожі з дитиною.
#мама_подорожує: Таня Пренткович
Розкажіть трішки про себе. Чим займаєтеся? Чим захоплюєтесь?
У нас із чоловіком є два заклади східної кухні «Tiger Box».  Ми пропонуємо локшину і рис в коробочках. Ця ідея зародилася в нас дуже давно, а в 2015 році ми змогли її реалізувати. Ми любимо свою справу! І любимо локшину:) А ще ми з чоловіком любимо подорожувати. Подорожі для нас - це емоції. Багато подорожувати, бачити світ - заради цього ми здатні подолати будь що! Подорожі – завжди були моєю мрією, а зараз я маю можливість її здійснювати. Після народження сина, я переконалася, що з маленькою дитинкою подорожувати не просто можна, а й треба! А ще це дуже весело!  
#мама_подорожує: Таня Пренткович
Чого тільки вартують ті емоції, коли твоя дитина вперше бачить море та пісок на пляжі! Це круто! Ми багато подорожуємо і я сміливо можу стверджувати, що подорожувати з маленькою дитиною – це не страшно!
Коли ви вперше поїхали в подорож з сином? Скільки йому тоді було?
Наша перша подорож була до Львову, коли Івану було два місяці. Ми сіли на авто та поїхали. А якщо говорити про дальні подорожі – це подорож до Єгипту у 5 місяців Івана. Це була його перша подорож літаком.
#мама_подорожує: Таня Пренткович
Що вас хвилювало перед цією поїздкою?
Перші наші декілька подорожей за кордон відбувалися тоді, коли Іван знаходився виключно на грудному вигодовуванні. То ж за їжу я не хвилювалася – вона завжди з собою, завжди свіжа і потрібної температури :)
Пам’ятаю, що перед першою подорожжю я трохи хвилювалася за ліки, тому вивчала аптечки інших мам. Врешті решт я вирішила взяти лише жарознижувальне та ліки для полегшення прорізування зубів. Та й це нам не знадобилося.
Взагалі вважаю хвилювання перед подорожами марними. Адже маленькій дитинці насправді треба не багато – лише мама,
#мама_подорожує: Таня Пренткович
тато і гарний настрій! Під час подорожей ми апріорі отримуємо хороший настрій, гарні враження, відчуваємо щастя. А щаслива мама – це щаслива дитина!
З ким зазвичай подорожуєте? Або надаєте перевагу подорожам тільки власною родиною?
Перші наші подорожі за кордон з сином відбувалися у великій компанії друзів. У нас навіть був такий хештег: #шістьзполовиною, тобто шість друзів і маленький Іван) Було дуже круто, весело, друзі нам допомагали, але все ж таки в них інакший темп, більш швидкий. А нам, як молодим батькам, потрібно було десь сповільнитися, зупинитися задля того, щоб син поспав
#мама_подорожує: Таня Пренткович
та відпочив. А ось щойно ми повернулися з Венеції, куди ми брали з собою двох бабусь. Щиро кажучи – це кайф! Ми сміливо віддавали їм онука на півдня! Здається, було добре і нам і їм.
Розкажіть трохи більше про вашу останню подорож
Це був інстатур. Мене разом з іншими дівчатами, які люблять фото, подорожі та інстраграм, запросили відвідати Венецію. Ми багато фотографували, обробляли фото, ділились досвідом. В нас із чоловіком була просто фантастична фотосесія у вечірньому вбранні та венеціанських масках! А для того, щоб максимально насолодитися містом, ми вирішили взяти з собою наших мам. Це наша перша подорож, так би мовити, з допомогою, і це виявилося дуже зручно!
#мама_подорожує: Таня Пренткович
Бабусі мали змогу подивитися Італію та проводити час з Іваном, а ми знову відчули себе молодими та закоханими в цьому романтичному місті! Ми навіть на побачення сходили!
А можеш пригадати якийсь факап під час подорожі з дитиною, чи такого з вами не відбувалося?
Перше, що приходить на думку – наша перша подорож до Єгипту. Тільки-но ми приїхали до готелю, до нас підлетів гід і почав вмовляти обрати екскурсію. Через те, що наші друзі були вперше в цій країні, то вони вирішили поїхати до Луксору. У нас не було вибору, так як ми були в меншості, до того ж гід переконував, що їхати туди всього лише дві години, і ми погодилися.
#мама_подорожує: Таня Пренткович
Насправді ж ми були в дорозі п’ять годин з п’ятимісячною дитиною і все це під час тридцятиградусної спеки. До того ж під час цієї подорожі в Івана прорізався перший зубчик. Але, не зважаючи на мега-втому, емоції від екскурсії все одно були позитивні.
А що з приводу кумедних історій? Були такі?
Під час нашого перельоту до Єгипту, щойно ми зайшли до літака, одразу помітили, як наші сусіди спохмурніли. Вочевидь, вони засмутилися перспективі перельоту з дитиною, яка всю дорогу буде плакати та капризувати. Але коли Іван спокійно проспав більшу частину дороги, а решту часу  привітно усміхався пасажирам, вони були приємно здивовані.
#мама_подорожує: Таня Пренткович
І ми теж :) Взагалі з Іваном дуже комфортно подорожувати, інколи просто диву даюсь, що це мій син!!
Як підготуватися до подорожі з дитиною? Що порадиш іншим матусям?
Перша порада – це не боятися! Адже подорожі – це емоції! То ж нехай вони будуть позитивними! По-друге, раджу взяти з собою тата, який би завжди міг прийти на допомогу. А останнє – просто зарядіться хорошим настроєм, позитивними емоціями і все буде гарно!
А якщо, щось забули? Як ти виходила з таких ситуацій?
Насправді немає таких речей, які неможливо було б замінити.
#мама_подорожує: Таня Пренткович
Наприклад, у нас була ситуація, коли ми взяли з собою мало підгузників, але ж їх можна придбати в будь-якій аптеці будь-якої країни і для цього не обов’язково везти за собою повну валізу підгузників.
І на останок, розкрий свій секрет ідеальної подорожі з дитиною
Моїм секретом є супер-тато, якого я завжди беру з собою :) Без нього я б не ризикнула виїхати з дитиною навіть за межі рідного міста, а з ним – і море по коліна!
СОФІЯ СТУЖУК: «МАМИНА ВПЕВНЕНІСТЬ ВИРІШУЄ ВСЕ - ЯК В МАТЕРИНСТВІ В ЦІЛОМУ, ТАК І В ПОДОРОЖІ».
 
#мама_подорожує: София Стужук
Софія Стужук - це популярний інстаблогер, засновник проекту TeloVod, власниця бренду одягу і молода мама. Її синочку Давиду днями виповнилося 2 роки і сім'я готується до ще однієї важливої і радісної події - народження донечки. А ще Софія і її чоловік Діма люблять подорожувати і з народженням дитини роблять це все разом. Чи легко подорожувати з дітьми? Чого чекати від поїздки і як підготуватися? Ми попросили Софію поділитися своїм досвідом сімейних подорожей.
#мама_подорожує: София Стужук
Коли і куди ви перше поїхали з дитиною і скільки йому було років?
Вперше ми полетіли з Давидом до Кіпру. Він був тоді зовсім маленький - як раз під час поїздки йому виповнилося шість місяців.

Які у тебе, як у мами, були страхи перед поїздкою?
Якихось особливих страхів, чесно кажучи, у мене не було. Я була впевнена в тому, що все буде добре. Було звичайне хвилювання таке, яке відчуваєш кожен раз, коли сідаєш в літак і переживаєш про те, як пройде переліт. 
#мама_подорожує: София Стужук
А, ось, переживань про якісь казуси з дитиною, не було, так як я намагалася передбачити всі можливі моменти. До того ж Давид був на грудному годовуванні, що само по собі спрощує поїздки.

Яким складом ви зазвичай подорожуєте? Кого берете з собою в поїздки?
У всі наші подорожі ми літали тільки втрьох - я, Давидик і Діма. Нам так комфортніше. Бабусі, на жаль, у нас дуже зайняті, а нянечки у нас немає. Наші поїздки - це сімейний відпочинок. Хочеться показувати дитині щось нове, везти його в тепло. І, звичайно ж, радіти його емоціям від відпочинку.
#мама_подорожує: София Стужук
Можливо, в подорожах з вами відбувалися якісь кумедні випадки? Розкажіть про них.
У нас, як, напевно, і у всіх дітей така особливість, що всі свої «важливі» справи діти хочуть зробити саме в літаку. Тому, у мене завжди є гора підгузників в рюкзаку на цей випадок. А, ось, один момент мені запам'ятався найбільше, хоч його і складно назвати кумедним. Це сталося під час перельоту до Таїланду. Давидик вже був немальнький, йому було не зручно спати у мене на ручках. Через це він вередував і всі навколо через це нервували. Тоді ми вирішили дістати нашу коляску (її вага дозволяла перевозити її як ручну поклажу) і укласти Давида спати в ній.
#мама_подорожує: София Стужук
Ми сиділи в останньому ряду, тому стюардеса, пожалівши нас, дозволила поставити коляску в проході. І через деякий час наш літак потрапив в зону турбулентності і ми всі разом з Давидом і з коляскою підлетіли до стелі. Залишок польоту в стресі. Тому, на довгі перельоти варто заздалегідь забронювати місце з люлькою або, як варіант, придбати спеціальне пристосування для комфортного перельоту малюків. Вони допомагають перетворити звичайне крісло в літаку в дитяче спальне місце.
#мама_подорожує: София Стужук
А в самих подорожах якісь факапи, казуси траплялися?
Безпосередньо в поїздках ніколи нічого надприродного з нами не відбувалося. Хіба що один раз ми трішечки не розрахували кількість підгузників і нам довелося їздити з таксистом по Туреччині в пошуках тієї торгової марки, яку ми звикли використовувати. Але в результаті ми дізналися, що такий ТМ у них в принципі немає і довелося вибирати з того, що було. А в цілому ми намагаємося все передбачати і поїздки проходять досить гладко і легко. Ми завжди беремо з собою багато іграшок, частина з яких нові, щоб малюкові було цікаво. Іграшки обираємо також різнопланові - машинки, наклейки, м'які іграшки, закачуємо цікаві відео в телефон.
#мама_подорожує: София Стужук
Якими порадами ти могла б поділитися з іншими мамами, які тільки готуються до подорожі з малюками?
Найголовніша порада, про яку я завжди пишу у себе в блозі і завжди про це говорю - це мамина впевненість в собі. Мамина впевненість вирішує все - як в материнстві в цілому, так і в подорожах. Чим більше впевнена мама в собі і в своїх діях, тим більше гладко все проходить. І навпаки, чим більше сумнівів і моментів, які лякають і пригнічують маму, тим більше виникає проблем. Раджу при підготовці до поїздки спокійно вивчити досвід подорожей інших матусь і заздалегідь передбачити всі моменти, які стосуються сну, їжі і режиму в цілому.
#мама_подорожує: София Стужук
А чи було щось таке, до чого ви не підготувалися заздалегідь і довелося шукати це на місці?
Я ретельно готуюся до поїздок, заздалегідь складаю список всього необхідного. Серветочки, одяг, ліки намагаюся брати про запас і на всі випадки життя. А взагалі я вважаю, що не варто нічого собі ускладнювати - завжди можна знайти заміну тим речам, які ви забули або не передбачили. Як каже мій чоловік: «Адже ми їдемо в цивілізацію, де також, як і у нас є магазини і не може бути такого, що ми не зможемо знайти якусь кашку або серветки». Мені здається, що варто до всього ставитися простіше і насолоджуватися відпочинком, не зациклюючись на тих дрібницях, які ви забули.
КАТЕРИНА АНДРЄЄВА: «ПОДОРОЖІ - ЦЕ ТЕ, ВІД ЧОГО Я НІКОЛИ НЕ ЗМОЖУ ВІДМОВИТИСЯ!»
 
Народження маленької Єви не завадило Катерині Андрєєвої продовжувати займатися ресторанним бізнесом, відкрити сервіс доставки закусок «Dip me», стати популярним блогером і багато подорожувати. Розповідаючи про себе, Катя зазначає, що гастрономія - це пристрасть всього її життя, заняття, яким вона пишається.
 
#мама_подорожує: Катерина Андрєєва
Уже 5 років Катерина є власницею кафе «Любовь-Морковь», а буквально півроку тому запустила сервіс по доставці готових закусок «Dip me». Подорожі - це невід'ємна частина життя нашої героїні, саме в них вона черпає натхнення для своєї роботи. «Хтось складає туристичні маршрути, а я складаю списки ресторанів, які планую відвідати в поїздці. Подорожі - це те, від чого я ніколи не зможу відмовитися!» - розповідає Катя.

Сьогодні Катерина відповість на наші запитання про особливості подорожей з дітьми і про те, як зробити поїздки приємними для всіх членів сім'ї.
#мама_подорожує: Катерина Андрєєва
Куди ви вирушили в вашу першу спільну подорож? Скільки тоді було Єві?
Коли народилася Єва, ми практично відразу почали подорожувати разом. Їй тоді було 5 місяців. І ми вирушили до Єгипету - не дуже далеко, але саме ця поїздка дозволила мені зрозуміти, що після народження дитини наші подорожі не припиняться. В основному це був спокійний готельний відпочинок, але нам навіть вдалося вибратися на кілька екскурсій. І, незважаючи на те, що я, як мама, трохи хвилювалася перед поїздкою, все пройшло добре. 
#мама_подорожує: Катерина Андрєєва
А з чим було пов'язано це хвилювання? За що переживала найбільше?
Найбільший страх у мене був пов'язаний з перельотом. До цього я досить багато подорожувала і бачила різні реакції у інших дітей. Я не знала, як перенесе переліт моя дитина, як буде себе вести. Але в результаті все пройшло просто ідеально - Єва поводилася як краща дитина в світі! 
А яким складом ви їздили відпочивати? Чи був хтось, хто допомагав в поїздці?
Наше перше подорож була сімейною - ми поїхали з чоловіком і його батьками, які, до речі, дуже допомогали і підтримували нас у цій поїздці.
#мама_подорожує: Катерина Андрєєва
Чи були якісь кумедні випадки в цій поїздці?
Найкумеднішим і дивним для мене стало те, що під час перельоту назад Єва заснула ще в готелі, проспала весь час в літаку і по дорозі з аеропорту, прокинулась тільки вдома! Вона навіть не поворухнулася ні під час перельоту, ні тоді, коли ми її переодягали або проходили з нею паспортний контроль. Для Єви це стало майже як подорож у часі! Я навіть їй позаздрила!
#мама_подорожує: Катерина Андрєєва
Чи завжди все так гладко проходить? Чи якісь факапи з вами теж трапляються?
Так, і такий досвід у нас теж є (сміється). Це була наша третя або четверта поїздка (слава богу, не перша!). Тоді ми запізнилися на свій рейс під час перельоту з Іспанії в Україну. Найближчих рейсів в той день не було, а нам потрібно було терміново повернутися додому. Було прийнято рішення їхати на автобусі через Польщу і далі з пересадками. У підсумку ми добиралися додому більше 30-ти годин. І це було просто жахливо! Після цього я зареклася, що не стану міняти свій план подорожей ні за яких умов!
#мама_подорожує: Катерина Андрєєва
Як підготуватися до подорожі з дитиною? Що порадиш для мам?
Перша порада, яку я хотіла б дати мамам - це вибір нічного рейсу під час тривалих перельотів. Так буде легше і вам і дитині.
По-друге, продумайте заздалегідь і підготуйте якомога більшу кількість нових іграшок. Нехай у ваших кишенях завжди будуть якісь брелочки, дрібні деталі і таке інше. Ми під час першого тривалого перельоту взяли цілу валізу з різними книжечками, наклеєчку, аплікаціями і наш 18-ти годинний переліт пройшов просто непоміченим. І я з упевненістю можу сказати, що тривалий переліт - це не страшно, якщо до нього добре підготуватися.
#мама_подорожує: Катерина Андрєєва
А по-третє, плануючи свою подорож, завжди пам'ятайте погляд дитини на цю поїздку. Тому як для вас - це цікаві місця, нові враження, гарні краєвиди, а для дитини ця поїздка мало чим відрізняється від прогулянки по рідному місту. Вона не розуміє, навіщо це відбувається, не отримує стільки ж задоволення, скільки і дорослі. Тому, намагайтеся додавати до своїх маршрутів дитячі центри, майданчики, магазини з іграшками. Це допоможе відвернути увагу дитини і подарує їй нові емоції та враження.
#мама_подорожує: Катерина Андрєєва
А чи було щось таке, що ти забула передбачити і це довелося шукати на місці?
Єдине що ми не знайшли в подорожі, так це дитячий дощовик на Балі, а він там просто необхідний! Тому наступного разу ми будемо везти його з собою!

Записала: Катерина Грінченко
ЧОМУ ВИГІДНО ПОДОРОЖУВАТИ З CORAL TRAVEL
coralfamily
БІЛЬШЕ 20 РОКІВ НА РИНКУ
Міжнародний туроператор Coral Travel накопичив безцінний досвід роботи у сфері виїзного та внутрішнього туризму
coralfamily
28 КРАЇН – 47 НАПРЯМКІВ
Ми пропонуємо найкращі курорти та готелі в 28 країнах світу по більш, ніж 47 напрямках
coralfamily
БІЛЬШЕ 290 АГЕНТСТВ 80 МІСТ УКРАЇНИ
Для поліпшення якості обслуговування клієнтів компанія розвиває власні мережі роздрібних продажів
coralfamily
ТУРОПЕРАТОР РОКУ

Лауреат престижної премії Вибір року в номінації «Туроператор року»